Ako vybrať tenisky?

Výrobcov tenisiek je po celom svete veľa. A jednotlivých modelov je ešte viac! Ako si v takom množstve vybrať tie, ktoré sa stanú vašimi obľúbenými? Odpovedzte si 5 otázok a vydajte sa na lov.

Aké základné vlastnosti očakávam?

Začnite od základu. Tenisky tvorí podrážka, vrchný materiál, zaväzovanie / suchý zips. Ďalej môžete vyberať z rôznych tvarov topánok a tiež ich výšky.

Ak je podrážka silnejší, pravdepodobne vydrží dlhšiu dobu. Pri lacných tenisiek sa môžete stretnúť s popraskanú podrážkou, ale toho sa u kvalitných topánok nemusíte báť.

Vrchný materiál môže byť koža, tkanina a špeciálne priedušná tkanina. Tá je ideálna pre letné topánky do mesta i na plánované výlety. Nevýhoda tohto povrchu sa ukáže na festivaloch alebo akciách, kde vám môže niekto šliapnuť na nohu. Tento variant vás príliš nechráni. Rovnako tak pred nečakaným dažďom.

Kedy je chcem nosiť?

Ideálne každý deň! Ale letné a jesenné tenisky medzi sebou rozdiel majú. Tie jesenné majú nepremokavý materiál (alebo možnosť impregnácia), sú pevnejšie a majú vyššiu podošva. Pravdepodobne budú v tlmenejších farbách, ale rozhodne sa tým nemusíte obmedzovať.

Kam ich plánujem nosiť?

Chcete kecky na výlety do prírody? Do mesta a do školy? Alebo hľadáte topánky na piatkovej casual friday v kancelárii?

Ak tenisky majú spĺňať všetky body v jednom, odporúčame siahnuť po osvedčenej klasike - topánkach Vans v čiernobielom prevedení. Športovejší vzhľad, avšak stále štýlový, ponúka aj tenisky New Balance.

Aký typ topánok sa mi páči?

Predchádzajúce bod sa už zmienil o ďalšom dôležitom aspekte vašich nových tenisiek. A to je ich tvar. Či už tiahnu k mohutnejším topánkam typu ugly shoes, alebo máte radšej subtílnejšie tvary, v e-shope kecky.cz si vždy vyberiete. Nemáte jasnú predstavu? Potom mrknite do botníku.

ikonické tenisky

K nákupu vás môže hnať čokoľvek. Nech je to reálna potreba po nových topánkach, alebo radosť z ďalších tenisiek obľúbenej značky, obe varianty sú úplne v poriadku. Tenisky môžu byť aj nositeľným umeleckým dielom a určitej značky sú tiež spájané aj s rôznymi subkultúrami.

Medzi také značky sa radí aj kecky Vans. Ty si na začiatku obľúbili skejťáci a tak ak cez víkendy jazdíte na doske a v týždni chodíte po schôdzkach, budú Vänskä pekným prísľubom ďalšie voľné nedele.


Ako vybrať tenisky?