Aké ponožky do tenisiek?

Ponáhľate do práce a márne premýšľate, ktorý pár ponožiek vytvorí s vašimi obľúbenými teniskami elegantné duo? Zladiť doplnky nie je vždy jednoduché a vyžaduje moment sústredenie. A čo módne trendy? Zaujímate sa o aktuálnu ponuku návrhárov? Tohtoročná sezóna sa nesie v rytme ležérnej elegancie sprevádzané ohrnutými ponožkami, ale v kurze sú aj ponožky vytiahnuté až do polovice lýtok. Dáte prednosť aktuálnemu trendu alebo zažité klasike?

Ktorá kombinácia farieb je jednoducho najlepší?

Základom úspechu je voliť vhodné kombinácie odtieňov jednotlivých farieb. V tomto roku je veľmi módne biela, čierna, hnedá a béžová farba. Sú to univerzálne odtiene, ktoré sa hodia k jednoduchým kombináciám nízkych športových topánok. Pre ozvláštnenie či zvýraznenie môžete voliť tiež jemné pastelové odtiene. Efektívne vyzerajú členkové ponožky, ktoré splývajú s obuvou. Nebojte sa siahnuť aj po značkovom sortimentu.

Aké ponožky voliť do športovej obuvi?

Voľba vhodných ponožiek záleží od materiálu tenisiek, ich výške i ročnom období. Pre nízke tenisky je vhodné členkové ponožky, pre vyššiu členok možno voliť klasické ponožky, prípadne nižšiu podkolienky. Odporúčajú sa savé bavlnené materiály, ale aj funkčné vlákno, ktoré je vhodné pre aktívnych športovcov. Veľakrát obsahuje aj vlákno striebra, ktoré pôsobí antibakteriálne. Aj do ľahkých pláteniek je vhodné nosiť ponožky, aby vami zvolená obuv nebola pôvodcom otlakov a pľuzgierov.

Ako je to s ponožkami do vysokých topánok?

Do vysokých topánok voliť radšej klasiku alebo módne podkolienky. Strih obuvi im má len podporiť ich look pôsobivé ležérnosti. Módne ponožky vyniknú skôr v lodičkový strihu. Avšak funkčné ponožky z funkčného materiálu sú vždy na mieste. Voľba kvalitných funkčných alebo bavlnených ponožiek nám zaistí bezproblémový pohyb a nohy bez nepríjemných pľuzgierov.

Záleží na zvolenom materiálu?

Voľba materiálu zásadným spôsobom ovplyvňuje komfort obutie. Funkčné vlákno napomáha k udržiavaniu istých hygienických zásad. Vhodná je aj bavlna, ale s ohľadom na sezónnosť a výšku členku. Pre letné obdobie je lepšie voliť jemnejšie a ľahšie materiály. Zvolený materiál vám uľahčí pohyb a dopraje maximálne pohodlie pri športových aktivitách. Hnedé ponožky do hnedých topánok jednoducho sekne a nebojte sa byť aj kreatívny.

Či už sa riadite módnymi trendmi alebo zažitú klasikou, stavte vždy na komfort a pohodlie. Šport je prospešný v každom veku len s tým správnym vybavením máte šancu si ho v plnej miere vychutnať a užiť.

Ponožky do tenisiek