Jarné tenisiek trendy pre tento rok 2020

Kecky, tenisky, plátenky, jedna topánka, mnoho názvov a nekonečne veľa možností, ako byť v teniskách štýlový. Ako nosiť kecky tento rok na jar?

Top tenisky New Balance WL574SOJ pre jar 2020

Farby, farby, farbičky

Veľké značky ako napríklad Vans alebo New Balance do tohtoročných jarných kolekcií s chuťou zaradili pestrofarebné modely. Ak máte odvahu, pustite do svojho tohtoročného jari poriadnu dávku farieb. Čím bláznivejšie kombináciu vynesiete, tým lepšie. Tým skôr, ak je váš šatník zvyčajne konzervatívny a prevažuje v ňom čierna. Alebo ak hľadáte cestu, ako oživiť nesmrteľný základ šatníka v podobe bieleho trička a klasických džínsov. Tento rok sa tak bude na jar ceniť hlavne odvaha byť vidieť a snaha vystúpiť z komfortnej zóny. Ak si netrúfate na neónové a metalické farby, flitre alebo divoké vzory, povolený je aj "mierny odváža v medziach zákona" v podobe pestrofarebných šnúrok.

Farebné tenisky pre jar 2020

zlatá osemdesiate

V roku 2020 to taky vyzerá na veľký návrat retra. Skôr narodení si budú pamätať na svoje mladosť v "osmdesátkách" a tí, ktorí prežívali pubertu v 90. rokoch, majú nostalgicky možno ešte niektoré kúsky schované. Veľký návrat k móde 80. a 90. rokov je zjavný aj vo svete tenisiek. Tie pripomínajúce svojím dizajnom modely z čias mladosti nášho alebo našich rodičov v tomto roku zase frčí.

Platformy, kam sa pozrieš

A keď už sme pri tej devadesátkové inšpirácie: Pamätáte si, ako dievčatá zo Spice Girls chodili (ak sa v niečom podobnom chodiť však normálne dalo) v topánkach na vysokých platformách? A pamätáte si, ako krátko po pominutí téhle éry bolo prakticky módne samovraždou sa v niečom podobnom na verejnosti objaviť? Súčasní módny návrhári si tiež zrejme pamätajú, že vysoké podpätky vie byť tiež vražedne nepohodlné. Lenže čo už, nohami gazely z módneho móla bežná smrteľníčky väčšinou zrovna nedisponuje. Počíta sa preto každý spôsob, ktorým si môžete dodať vytúženú centimetre a zároveň neprísť o pohodlie. Na výslnie sa preto vrátili topánky na vysokej platforme. A to vo všetkých možných podobách. Na sandálky na podpätku však na chvíľu zabudnite a obujte si pohodlné tenisky. Sú cool a rozhodne z nich nebolí nohy.

Na Everest alebo na vychádzku?

Preč sú doby, kedy každá módne influencerka chodila aj vynášať odpadky v lodičkách od Blahnika. A ak mala v botníku pohorky, nosila je len tam, kam boli pôvodne určené. Hitom sa stali aj pohorky, ktoré sa bežne dajú zobrať do mesta. Zaujali miesto hneď vedľa ťažkých topánok s typickou "traktorovú" podrážkou, ku ktorým nejedna slečna obliekla nežné šaty. A týmto trendom sa inšpirovali aj súčasnej kolekcie tenisiek, ktoré si za svoj predobraz vzali outdoorovú obuv. Sú predovšetkým mimoriadne pohodlné a hodí sa pre kombinovanie s pohodlnou ležérne módou aj na vytváranie kontraste s rýdzo dievčenskými outfity.

Ugly sneakers aneb fakt divné topánky

Hitom, ktorý vládne už niekoľkú sezónu, sú tzv. Ugly sneakers. Asi najvýstižnejšie slovenský preklad tohto termínu by znel "škaredé tenisky". Presne tak, cieľom je, aby tieto topánky vyzerali divne: Robustne, zbytočne o niekoľko veľkostí väčší, retro, zastarané, na obrích platformách atď. S nadsádzkou povedané: Skrátka čím horšie, tým lepšie. Pokiaľ na nich zmiešate v podstate všetko, o čom bola reč vyššie a pridáte ešte niečo navyše, v očiach súčasných módnych policajtov ste obutie na jednotku. Jedná sa o módny trend pre odvážne a nájde sa v ňom hlavne mladšej generácie. Toto obutie však rozhodne nie je limitované vekom. Trúfnete si?