Tenisky na bicykel

Leto už sa konečne ukázalo vo svojej plnej kráse a je na čase urobiť niečo pre svoju kondíciu a skvelú postavu. Ktorá športová aktivita je tá najlepšia? Tenis, plávanie, aerobic, beh? Rozumným kompromisom je jazda na bicykli. Ale rovnako ako iné športy vyžaduje špeciálne vybavenie.

Cyklistický dres ľahko doplníte o štýlové tenisky a funkčné ponožky. Na čo si dať pri ich výbere pozor?

Sú tenisky vhodné pre jazdu na bicykli?

Záleží na vašej fyzickej kondícii a aktivite. Ak je cyklistika vaším obľúbeným koníčkom, nemali by ste vybavenie pre tento šport podceňovať. Kvalitné tenisky zhotovené na základe dlhoročné skúsenosti so športovou obuvou a jej nároky vás len posunú bližšie vašim cieľom. Elegantné športové tenisky Vans vybavené členitou podošvou, ktorá zaistí maximálne pohodlie a bezpečnosť jazdy, sú ľahko dostupným riešením. Dôležitá je aj vhodná voľba šnúrok.

Tenisky na bicykel

Klasické alebo silikónové šnúrky?

Či už siahnete po plochých šnúrkach z polyesteru alebo bavlny, majte na pamäti, že dôležitá je správna voľba ich dĺžky. Šnúrka zamotaná do špic vášho bicykla ľahko spôsobí kalamitnej situácii. Elegantným a pohodlným riešením je používanie silikónových šnúrok. Tie sa ľahko prispôsobí šírke priehlavku a v prípade potreby je možné ľahko vymeniť. Ich farebné prevedenie oživí vašu športovú obuv a spríjemnia deň strávený jazdou na bicykli.

Klasické alebo nízke ponožky?

Výber vhodných ponožiek záleží predovšetkým na strihu tenisiek, výške členku a farbe tenisiek. Základným pravidlom je ich zdravotná nezávadnosť, odvádzanie potu a pohodlnosť. Materiál môžete voliť podľa osobných preferencií. Ponúka sa bambus, merino vlna, bavlna, polypropylén ... Pri väčšej potivosti nôh je vhodná bavlna aj termo funkčné vlákno s iónmi striebra, ktoré majú antiparazitické účinky a spevnenie v oblasti päty.

Pánske versus dámske tenisky na bicykel

Dámy si môžu spestriť jazdu na bicykli pohodlnými teniskami z priedušného textilného materiálu a členenú funkčné podrážkou. Na výber sa ponúka pestrofarebné prírodné vzory, ale aj jednofarebná klasika, ktorá sa skvele hodí k takmer každému outfitu. Tenisky na bicykel je možné vyberať z novej lifestylové kolekcie z dielne Vans, ktorá uspokojí úplne každého. Vulkanizovaná podrážka umocní pocit bezpečia a radosti z aktívneho pohybu.

Jazda na bicykli patrí medzi príjemné letné aktivity. Výber vhodného modelu športovej obuvi a doplnkov vám otvorí možnosť si toto nádherné obdobie roka užiť s rodinou i priateľmi naplno.